Loading…

VIDEO| Moment qesharak në ndeshjen e La Ligas, e kafshon kundërshtarin  

  • 25/05/2023 | 18:47

VIDEO| Moment qesharak në ndeshjen e La Ligas, e kafshon kundërshtarin  

Një rast tjetër i ‘kanibalizimit’ por më shumë qesharak ka ndodhur në një ndeshje futbolli.


Në ndeshjen e La Ligas mes Villarealit dhe Cadizit, e cila u zhvillua të mërkuren, ishte futbollisti i mysafirëve, Ivan Alejo kafshoi kundërshtarin e tij, Aissa Mandi.

E gjithë ngjarja ndodhi gjatë minutës së 60-të, kur Alejo ishte i shtrirë në tokë dhe pas diskutimeve me Mandi u ngrit me shpejtësi dhe e kafshoi mbrojtësin e Villarealit në shpatull.

Kujtojmë që ky nuk ishte rasti i vetëm i kanibalizmit në një ndeshje futbolli, pasi në ndeshjen e Kampionatit Botëror të vitit 2014 mes Uruguait dhe Italisë, Luis Suarez e kafshoi Giorgio Chiellinin.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë