Loading…

VIDEO| Ndodh edhe kjo, asfalti midis parkut të Mitrovicës

  • 25/10/2021 | 21:04

VIDEO| Ndodh edhe kjo, asfalti midis parkut të Mitrovicës

Të dielën në mes të parkut në qytetin e Mitrovicës është shtruar asfalt.


Për këtë veprim, zyrtarët komunal thonë se nuk kanë qenë në dijeni.

Drejtori i Shërbimeve Publike dhe Infrastrukturës, Naser Muja, përmes telefonit i tha televizionit se kompania e cila e asfaltoi këtë pjesë, kishte leje vetëm për devijimin e ujërave të zeza dhe ujësjellësit.

E lidhur me këtë veprim, tani Inspektorati në Mitrovicë po paralajmëron edhe masa ndëshkuese ndaj kompanisë.

Betonizimin e kësaj ane po e kundërshton edhe shoqëria civile.

Sipas tyre shkatërrimi i natyrës po bëhet për interesa vetanake.

Klan Kosova ka tentuar të kontaktojë kompaninë “Baruti Group”, mirëpo të njëjtit nuk ishin të qasshëm gjatë ditës.

Kronikë e zgjeruar nga gazetarja Gresa Nitaj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë