Loading…

Videoja e Ronaldos në lot në dhomat e zhveshjes së Juventusit, shpjegon se çfarë po ndodh me të tani

  • 06/07/2022 | 20:49

Videoja e Ronaldos në lot në dhomat e zhveshjes së Juventusit, shpjegon se çfarë po ndodh me të tani

Te luaje Ligën e Kampionëve me çdo kusht. Cristiano Ronaldo nuk e imagjinon një vitrinë tjetër kontinentale për veten e tij. CR7, lojtari me më shumë paraqitje në kompeticion (183, +6 krahasuar me ish-portierin Iker Casillas). CR7, golashënuesi më i mirë absolut në Champions me 140 gola (+15 përpara Lionel Messit). CR7, një nga katër lojtarët që kanë fituar trofeun pesë herë në epokën e turneut (një me Manchester United në 2008; 4 të tjerë me Real Madridin në 2014, 2016, 2017 dhe 2018).


Këta shifra janë të mjaftueshme për të sqaruar pse pesë herë Topi i Artë portugez nuk mund ta pranojë idenë ose të eliminohet (siç i ndodhi te Juventusi, kur u detyrua të largohej herët nga skena për shkak të zhgënjimeve të hidhura) ose të marrë pjesë në garat e vogla si Europa League apo edhe Conference League.

Dhe për shkak se ai ka vendosur që Old Trafford, pasi e konsideroi zgjidhjen ideale largimin nga Torino, nuk mund të jetë më ‘shtëpia’ e tij as për sezonin e ardhshëm pavarësisht se është i lidhur me klubin me një vit tjetër kontratë (dhe nga një opsion i mundshëm për një vit tjetër).

Reagimi i tij pasi bëri “Djajtë e Kuq” nuk do të arrinte kurrë të përfundonte në top katërshen e Premier ishte i furishëm. Asgjë e dukshme nuk është e habitshme, veçse shtysa me të cilën ai i kërkoi agjentit të tij, Jorge Mendes, t’i gjente një tjetër strehim në një ekip që e lejon atë të qëndrojë në vitrinën më të rëndësishme evropiane, është e barabartë me intolerancën dhe rrezikun për të qëndruar jashtë saj.

Pastaj është dualizmi me Lionel Messin, i cili mbetet një zë i padurueshëm: ambjentimi i tij me Paris Saint-Germain, në një klub të pajisur për të fituar trofeun, ushqen mundimin. CR7 besonte se kthimi në të kaluarën, në një klub më të pasur dhe më të fortë se Juventusi, do t’i jepte atij mundësi të mëtejshme për të (ri) ngritur në qiell Champions League katër vjet më vonë që nga hera e fundit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë