Loading…

Videoja që po bën xhiron e botës: Arbitrat në dhomën e VAR-it duke ngrënë ushqim gjatë ndeshjes së futbollit

  • 25/08/2019 | 20:05

Videoja që po bën xhiron e botës: Arbitrat në dhomën e VAR-it duke ngrënë ushqim gjatë ndeshjes së futbollit

Arbitrat e VAR në Greqi u vunë re se po merrnin ushqim, ndërsa një lojë ishte duke vazhduar, pasi kamerat u ndalën tek ata në momentin e arritjes së ushqimit.


Ndërsa TV tregoi dhomën në të cilën tre zyrtarët e VAR ishin duke monitoruar aksionin, duket qartë se del një burrë i katërt që paraqitet të dërgojë një çantë plot me ushqim për gjyqtarët e uritur.

Nuk është konfirmuar se çfarë lloj ushqimi kishin zgjedhur ata, por thuhet se ishte një ushqim i shpejtë tradicional grek i cili përbëhet nga copa të vogla mishi dhe perime të pjekura në skarë.

Ndeshja përfundimisht përfundoi 1-1, me Lamia që mori epërsinë para ish-lojtarit të Manchester United, Federico Macheda, i cili njihet më shumë për shënimin e një goli dramatik të minutës së fundit kundër Aston Villa në 2009, barazuar me një penallti.

Përdoruesit e rrjeteve sociale reaguan me dashamirësi duke shfaqur shumë solidaritet ndaj këtyre arbitrave.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë