Loading…

Videoja që vë në siklet Messin, ngrihen fansat: “Por a e bën ai gjithmonë?”

  • 02/11/2021 | 09:31

Videoja që vë në siklet Messin, ngrihen fansat: “Por a e bën ai gjithmonë?”

Leo Messi nuk mundi të luante të mërkurën kundër Leipzig në raundin e katërt të grupit të Ligës së Kampionëve, në një grup që e sheh skuadrën e Pochettino në komandë me 7 pikë përpara Manchester City (6), Bruges (4) dhe pikërisht gjermanet, me zero pikë pas tri humbjeve në tre ndeshjet e para.


Udhëtimi drejt Gjermanisë nuk konsiderohet i denjë për të rrezikuar muskujt e kampionit argjentinas, i cili ishte zëvendësuar në intervalin e xhiros së fundit të kampionatit kundër Lille për shkak të një problemi.

Sulmuesi i Rosarios me siguri do të jetë i disponueshëm për raundin tjetër të Ligue 1 ndaj Bordeaux të shtunën e ardhshme.

Ndërkohë, në orët e fundit është bërë virale një video që tregon rreth njëzet sekondat e pjesës së parë të ndeshjes kundër Lille-s, të cilën PSG-ja ka luftuar për ta rikuperuar falë golave të Marquinhos dhe Di Maria, pasi ka shkuar në pushim 0-1 ne disavantazh.

Pamjet tregojnë gjatë gjithë kohës që Messi ndaloi plotësisht jashtë zonës së penalltisë së kundërshtarit, pa lëvizur as një centimetër, ndërsa në fund të fushës Neymar dhe Di Maria nuk dalin dot nga një situatë e vështirë, te mbuluar nga lojtaret e Lille.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë