Loading…

Vidhen barnat e shtetit, shiten privat

  • 14/01/2017 | 08:14

Vidhen barnat e shtetit, shiten privat

Barnat të cilat i blen Ministria e Shëndetësisë për shëndetin parësor vazhdojnë të përfundojnë në sektorin privat.


Barnat e sistemit publik janë vjedhur nga Qendra e Mjekësisë Familjare në Drenas për t’u nxjerr në shitje në një barnatore private të qytetit. Këtë veprim kriminal e ka evidentuar Inspektorati Farmaceutik i Ministrisë para disa javësh, shkruan sot Koha Ditore.

Ky institucion ka bërë të ditur se ka gjetur barna të paautorizuara dhe barna të dedikuara për sistemin publik në dy subjekte private shëndetësore.

Përveç gjobës që i është shqiptuar pronarit, Durim Neziri, cili mban të dy bizneset, Ministria e Shëndetësisë ka thënë se rastin e ka proceduar në Policinë e Krimeve Ekonomike.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë