Loading…

Vietnami, një mozaik natyror mahnitës (Foto)

  • 03/01/2017 | 20:54

Vietnami, një mozaik natyror mahnitës (Foto)

Fotografi francez, Réhahn ka vizituar Vietnamin, me qëllim që të njihej me diversitetin kuturor të këtij vendi, transmeton Gazeta Metro


Në librin e tij të ilustruar me fotografi të përzgjedhura, “Mozaiku i kontrasteve”, Rehahn dëshiron t’i tregojë botës se, përveç historive mbi luftën Vietnami ka dhe shumëçka tjetër për të treguar.

Diversiteti kulturor i Vietnamit shfaqet nëpërmjet peizazheve që janë kapur është një dëshmi  e marrëdhënieve që kanë banorët e këtij vendi me mjedisin ku jetojnë.

 

vietnami-libri-0001

vietnami-libri-0003

vietnami-libri-0004

vietnami-libri-0012

vietnami-libri-008

vietnami-libri-0014

vietnami-libri-0006

vietnami-libri-007

vietnami-libri-0015

vietnami-libri-0002

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë