Loading…

Vinicius Junior bën gjest për tu duartrokitur pas ndeshjes ndaj Levantes

  • 13/05/2022 | 15:54

Vinicius Junior bën gjest për tu duartrokitur pas ndeshjes ndaj Levantes

Skuadra e Levantes edhe matematikisht ka rënë nga La Liga pas humbjes me rezultat të thellë mbrëmë ndaj Real Madrid 6-0. Kapiteni i skuadrës, Jose Luis Morales në intervistën pas ndeshjes ka ‘shpërthyer’ në lot derisa për ta mbështetur atë shkoi sulmuesi brazilian, Vinicius Junior, transmeton Gazeta Metro.


Sulmuesi i talentuar, Vinicius Junior në ndeshjen e mbrëmshme realizoi het-trik kundër Levantes, por gjesti i tij për të shkuar ta përqafoi pas takimit kapitenin e tyre është bërë shumë viral.

Morales në intervistën e parë pas rënies nga liga tha: ”Dua të falënderoj tifozët tanë, por këtë sezon nuk kemi qenë në lartësinë e duhur. Është shumë e vështirë për të gjithë, për familjet tona dhe të tyret.”

Ndërsa ai vazhdoi duke ju dhënë optimizëm tifozëve se synimi për edicionin e ardhshëm është të rikthehen përsëri në elitën e futbollit spanjoll.

”Ne duhet të përpiqemi t’i rikthejmë ata në La Liga vitin e ardhshëm. Është situatë e vështirë, sepse ne jemi fajtorët kryesorë të rënies,” deklaroi 34-vjeçari.

Levante me gjasë do ta përfundoi sezonin në vendin e fundit në tabel, ku momentalisht ka 29 pikë dhe pas katër edicionesh duhet të rikthehet përsëri në Segunda Division. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë