Loading…

Viti i dështimeve për Qeverinë e Kuvendin

  • 29/12/2016 | 07:51

Viti i dështimeve për Qeverinë e Kuvendin

Qeveria dhe Kuvendi nuk i kanë përmbushur as gjysmën e detyrave që ia kishin vënë vetes në fillimit. Bojkoti e mospuna i ka karakterizuar të dyja këto institucione, shkruan sot Koha Ditore.


Vetëm më pak se gjysma e veprimeve që i kishte paraparë Ekzekutivi në planin vjetor të punës janë përmbushur. Legjislativi, ndërkaq, ka mundur t’i miratojë diçka më shumë se një të tretën e ligjeve që i kishte të planifikuara për 2016-n. Pavarësisht kësaj, përfaqësues institucionalë kanë folur me mburrje për punën e bërë.

Tek ka shpalosur bilancin vjetor në një konferencë shtypi para gazetarëve, kryeministri Isa Mustafa ka thënë të ketë pasur arritje konkrete. Për Qeverinë që e drejton, ka thënë të ketë arritur suksese të jashtëzakonshme. Ka thënë se do ta mbështesë me fakte këtë konstatim.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë