Vizita e Senatorit Dole në Prishtinë që ndryshoi fatin e Kosovës, dhe mesazhi i fortë që ia përcolli Serbisë

Vizita historike e delegacionit të Kongresit të SHBA’së në Prishtinë në vitin kritik 1990, e cila udhëhiqej nga senatori Robert Joseph Dole (Bob Dole), kishte ndryshuar fatin e vendit tonë, shkruan Gazeta Metro. Kjo vizitë e cila ishte organizuar nga veprimtarët e komunitetit shqiptar në SHBA, u bë në kohën më të vështirë të represionit … Vazhdoni me leximin e Vizita e Senatorit Dole në Prishtinë që ndryshoi fatin e Kosovës, dhe mesazhi i fortë që ia përcolli Serbisë