Loading…

Vizita lamtumirëse e kancelares Merkel në Turqi, takohet sot me Erdoganin

  • 16/10/2021 | 13:50

Vizita lamtumirëse e kancelares Merkel në Turqi, takohet sot me Erdoganin

Kancelarja gjermane Angela Merkel  pritet të vizitojë sot Stambollin për t’u takuar me presidentin turk, Rexhep Tajip Erdogan, në një vizitë lamtumire.

Të dy udhëheqësit do të diskutojnë marrëdhëniet dypalëshe “ndërsa pritet të shkëmbejnë pikëpamjet mbi procesin e pranimit të Turqisë në BE, si dhe mbi çështjet rajonale dhe ndërkombëtare”, tha Ministria e Jashtme turke për agjencinë gjermane të lajmeve.

Agjencia gjermane thekson se ndër çështjet e tjera që mund të diskutohen janë çështja e emigracionit, të drejtat e njeriut dhe roli i Turqisë në NATO.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë