Loading…

Vjen edicioni i 55’të i Festivalit të Këngës në RTSH

  • 21/12/2016 | 13:05

Vjen edicioni i 55’të i Festivalit të Këngës në RTSH

Sonte do të fillojë nata e para e Festivalit të Këngës në RTSH, natë e cila shënon edhe edicionin e 55-të të këtij festivali.


Artistët pjesëmarrës gjatë këtij edicioni do të jenë: Yll Limani, Genc Salihu, Linda Halimi, LYBNX, Neki Emra, Xuxi, Xhesika Polo, Tiri, Linda Ruka, Elson Braha, Albulen Hashari dhe Flaka Krelani.

Flaka Krelani do te jetë konkurentja e cila do të bëjë hapjen e kësaj nate.

Festivali i Këngës në RTSH, nuk është vetëm arenë në të cilët përballen vlerat e muzikës së lehtë shqiptare, po që nga viti 2003 është festivali i vetëm garues për prezantimin e muzikës së lehtë shqiptare me të cilën fituesi do të garojë për në Eurosong.

Arritja më e madhe në skenën e Eurosong, që ka fituar këtë festival është Rona Nishliu me këngën garuese Suss e cila është rradhitun në vendin e pestë.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë