Loading…

Vjen gjysmë finalja e Këngës Magjike

  • 07/12/2016 | 13:30

Vjen gjysmë finalja e Këngës Magjike

Nata e parë e gjysmës finale për Festivalin e Këngës Magjike, në edicionin e 18-të do të vijë sonte. Pjesmarrës për këtë natë do të jenë 16 zëra të konkurrentëve të cilët morrën votën për tu ngjitur në këtë skenë gjatë konkurrimit në “ E Diela Shqiptare”.


Nata e parë e gjysëm finale do të jetë sonte, ndërsa nata e dytë do të jetë të enjten, e nata përfundimtare finalje do të mbahet të shtunën.

Përveç prezantuesit të zakonshëm Ardit Gjebrea sonte atë do të shoqërojë dhe Elia Zaharinë, e cila ishte pjesë e Këngës Magjike si këngëtare para disa viteve.

Kënga Magjike ndër vite është cilësuar si festival i ndryshimeve, edicioni i parë i këtij festivali është mbajtur në vitin 1999, ku ky festival solli shumë artist të rinjë tregun shqiptarë.

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë