Loading…

Vjen lajmi i bujshëm nga Italia: Mourinho e do Rashicën në Romë

  • 05/06/2021 | 10:08

Vjen lajmi i bujshëm nga Italia: Mourinho e do Rashicën në Romë

Milot Rashica pëlqehet nga skuadra italiane Roma.


Sipas La Gazzetta dello Sport, lajmet rreth Trigorias (kampit stërvitor të Romës), thuhet se Milot Rashica është nën radarin e Romës dhe po konsiderohet si një opsion tejet i mirë për Jose Mourinhon.

Sipas artikullit, Thiago Pinto është duke kërkuar opsione mbarë gjithë Evropës dhe kosovari ka zgjuar interesimin e madh të tij.

Përparsitë e Rashicës janë shpejtësia, teknika dhe vrapimet e shpeshta, gjëra që pëlqehen nga Mourinho.

Rashica sapo ka rënë nga Bundesliga me Werderin dhe çmimi i tij sillet nga 12 deri në 15 milionë euro./

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë