Loading…

Vjen një dorëheqje, zyra e Kurtit del me vendim

  • 30/09/2022 | 16:14

Vjen një dorëheqje, zyra e Kurtit del me vendim

Kosova ka mbetur pa inspektor për siguri nukleare, pasi Fadil Hasani që mbajti këtë pozitë për 14 vjet në Agjencinë e Kosovë për Mbrojtje nga Rrezatimi dhe Siguri Bërthamore, dha dorëheqje.


Hasani ishte zyrtari i parë i Kosovës nga kjo fushë që nga viti 2008 dhe i njëjti është liruar nga detyra.

Raportohet se i njëjti e kanë lënë punën për arsye financiare, pasi rroga e tij bruto ka qenë 600 euro, ndërsa ka kaluar si profesor universitar.

Rekomandime
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë