Loading…
Vjen një lajm i keq për kosovarët që janë në Velipojë
  • 19/08/2018 | 20:08

Vjen një lajm i keq për kosovarët që janë në Velipojë

Zona turistike e Velipojës ka mbetur pa energji elektrike për shkak të këputjes së një linje të tensionit të lartë.


Po ashtu, edhe kushtet atmosferike të orëve të fundit kanë bërë që Velipoja të mbetet pa energji elektrike, raportojnë mediat e Shqipërisë.

Kjo pasi një rrufe ka goditur në fshatin Shtiqen, pikërisht në linjën e tensionit të lartë që furnizon Velipojën, duke e këputur atë linjë.

Velipoja është ndër vendet turistike më të vizituara gjatë sezonit veror në Shqipëri.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë