Loading…

Vjen reagimi i Joshuas pas humbjes ndaj Usyk

  • 26/09/2021 | 10:51

Vjen reagimi i Joshuas pas humbjes ndaj Usyk

Boksieri ukrainas, Oleksandr Usyk ia shkaktoi Anthony Joshuas humbjen e dytë në karrierë dhe ia mori titujt e botës në kategorinë e rëndë, WBA, WBO, IBF, mbrëmë.


Usyk fitoi ndaj britanikut në Londër me vendim unanim të gjyqtarëve.

Ndërkohë, tani ish-kampioni i botës, Anthony Joshua ka reaguar në rrjetet sociale me një foto dhe një mesazh motivues.

“Qëndroni pozitiv edhe nëse bota po rrënohet para jush! Londër të dua dhe të falënderoj çdo herë”, shkroi ai në profilin e tij zyrtar në Facebook.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë