Loading…

Vjosa Osmani ende insiston ta mbrojë Qeverinë për refuzimin e gaz përçuesit amerikan

  • 26/10/2021 | 22:15

Vjosa Osmani ende insiston ta mbrojë Qeverinë për refuzimin e gaz përçuesit amerikan

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka theksuar se Kosova nuk e ka refuzuar projektin amerikan për gazin.

Sipas saj, janë tri komponente në lidhje me raportet ne SHBA-të.

“Janë tri kompononte kryesore të konfirmuara nga MCC dhe nga Ambasada Amerikane. E para, të ruhen raportet me SHBA-të. E dyta të vazhdohet bashkëpunimi me MCC. Dhe e tretë, Kosova sa i përket investimeve në energji i ka sytë kah Amerika”, ka theksuar ajo.

Osmani ka theksuar se Kosova i ka sytë kah Amerika sa i përket gazit.

“Askush nuk e ka refuzuar projektin për gazin. Ne jemi me Amerikën”, tha ajo.

Sipas Osmanit, vitin e ardhshëm sërish do të diskutohet për projektin e gazit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë