Loading…

Vjosa Osmani: Këto zgjedhje do të jenë referendum për të ardhmen e Kosovës

  • 31/05/2017 | 21:33

Vjosa Osmani: Këto zgjedhje do të jenë referendum për të ardhmen e Kosovës

Kandidatja për deputete nga Koalicioni LDK-AKR-Alternativa, sot ka bashkëbiseduar me qytetarë të shumtë nga Prishtina, Podujeva dhe Obiliqi.


Në një prononcim për Gazeta Blic, ajo deklaroi se këto zgjedhje janë referendum për qytetarët, ku do të vendoset në mes të perspektives së zhvillimit ekonomik dhe asaj të stagnimit.

ipas saj, kapitali më i madh i koalicionit që udhëhiqet nga LDK janë njerëzit me duar të pastra dhe profesionistë.

Deputetja Osmani mbane numrin 81 në listën e koalicionit LDK-AKR-Alternativa.

Ajo ka qenë edhe deputetja më e zëshme e mandatit të kaluar kundër koalicionit me PDK dhe njëherit deputetja më e votuar grua në historinë parlamentare të Republikës së Kosovës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë