Loading…

Vjosa Osmani largon menjëherë të dhënat e Thaçit nga faqja e Presidencës

  • 05/11/2020 | 19:24

Vjosa Osmani largon menjëherë të dhënat e Thaçit nga faqja e Presidencës

Vjosa Osmani sot është emëruar ushtruese e detyrës së Presidentit së Kosovës, pas dorëheqjes së Hashim Thaçit nga kjo pozitë, për shkak të konfirmimit të aktakuzës nga Gjykata Speciale.


Me të marrë detyrën, Vjosa Osmani ka vendosur të dhënat e saj në web-faqen e Presidentit të Kosovës, ku deri më sot ishin ato të Presidentit paraprak, Hashim Thaçi.

Pas marrjes së detyrës, ushtruesja e detyrës së Presidentit, Vjosa Osmani, është deklaruar për herë të parë nga pozita, që Hashim Thaci e lëshoi paradite, për t’u nisur në Hagë.

Osmani thotë se vendi është duke kaluar në një situatë të vështirë, e shton se shteti forcohet nga sfidat që i përballon.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë