Loading…

Vjosa Osmanin e pyesin për kashtën në ‘Darkën e Lamës’: Nuk merrem me pamjen

  • 26/10/2021 | 21:18

Vjosa Osmanin e pyesin për kashtën në ‘Darkën e Lamës’: Nuk merrem me pamjen

Mënyra se si u organizua “Darka e Lamës”, mori kritika të shumta.

E para e shtetit, Vjosa Osmani tha se në sallën ku u organizua kjo darkë nuk ka qenë në kundërshtim me rregullat anti-covid.

“Ne e kemi shfrytëzuar vetëm 1/5 e sallës”, tha ajo.

Osmani tha se është interes nacional që të promovohen prodhimet vendore, që siç tha janë të cilësisë së lartë.

“Kur ambasadori japonez e promovon në OKB verën e Kosovës qenka lajm i mirë. E kur presidentja e promovon prodhimin vendor, nuk po bëjka”, tha ajo.

E pyetur për mënyrën e organizimit, ajo tha se nuk merret me çështjen e pamjeve.

Ajo tha se e ka ftuar edhe opozitën.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë