Loading…

Vlera e mallrave që u kapën në veri, mbërrin 60 mijë euro

  • 15/03/2017 | 09:55

Vlera e mallrave që u kapën në veri, mbërrin 60 mijë euro

Mallrat që u kapën më herët e të cilat dyshohet se janë të kontrabanduara nga Serbia, kapin vlerën 60 mijë euro.


Kështu mëson Gazeta Metro, sipas burimeve brenda Policisë e Doganës, por të cilët thonë se ky vlerësim akoma është preliminar.

Siç u raportua më herët, bëhet fjalë për dy kamionë me mallra, të cilët bartnin pije energjike, alkoolike cigare e sende të tjera.

Metro më herët ka raportuar se magazina ku u kap kjo sasi e mallrave është në pronësi të shqiptarëve, për çka është arrestuar një i dyshuar shqiptar./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë