Loading…

Vlerësohet mbështetja e Hungarisë për Kosovën

  • 22/02/2017 | 17:34

Vlerësohet mbështetja e Hungarisë për Kosovën

Zëvendësministri i Ministrisë së Administrimit të Pushtetit Lokal, Bajram Gecaj, priti sot Ambasadorin e Hungarisë në Kosovë, Laszlo Markusz , me të cilin biseduan për bashkëpunimin ndërshtetëror mes Republikës së Kosovës dhe Hungarisë për çështjet me interes të përbashkët, njofton kumtesa ministrore, transmeton Koha.net.

Bajram Gecaj falënderoi ambasadorin hungarez, Laszlo Markusz, për mbështetjen që ka dhënë Hungaria për Kosovën, duke theksuar rëndësinë e bashkëpunimit në të gjitha projektet me interes për institucionet dhe qytetarët e Kosovës.

Ambasadori i Hungarisë në Kosovë, Laszlo Markuszu, shprehi mirënjohje për bashkëpunimin e deritanishëm dhe ritheksoi gatishmërinë e Hungarisë për bashkëpunim të ngushtë me institucionet Kosovës në projektet me interes të përbashkët për dyja vendet.

Ambasadori i Hungarisë në Kosovë, Laszlo Markuszu, ftoi zëvendësministrin Gecaj për një vizitë zyrtare në Hungari, përkatësisht në Ministrinë e Punëve të Jashtme për të diskutuar për çështjet aktuale të politikës së jashtme dhe sigurisë në Ballkan dhe më gjerë, organizimin e qeverisjes lokale në Hungari, si dhe qasjen hungareze ndaj komuniteteve pakicë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë