Loading…

VMRO deklaron fitoren, valëvitet edhe flamuri shqiptar në Shkup

  • 31/10/2021 | 23:04

VMRO deklaron fitoren, valëvitet edhe flamuri shqiptar në Shkup

Festohet para selisë së partisë opozitare maqedonase, VMRO-DPMNE.


Krahas flamurit maqedonas, në këtë festë është valëvitur edhe flamuri shqiptar.

Kjo parti synon të ketë fituar komunat kryesore të Shkupit duke shpallur “humbjen e LSDM-së në këto zgjedhje”, transmeton TV21.

Si një nga komunat kryesore është edhe Qyteti i Shkupit, ku bindshëm është duke udhëhequr kandidatja e pavarur, Danella Arsovska kundrejt kandidatit të LSDM-së, Petre Shilegov.

Kujtojmë se Arsovska pati mbështetjen e VMRO-DPMNE-së dhe koalicionit Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa, ndërkaq Shilegov pati mbështetjen e tërë partive të koalicionit qeveritar.

Kjo është arsyeja pse dha dorëheqje Zaev nga posti i kryeministrit dhe kryetarit të partisë

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë