Loading…
Volvo e parë elektrike do të jetë XC40
  • 02/04/2019 | 10:27

Volvo e parë elektrike do të jetë XC40

Vetura evropiane e vitit për 2018 do të udhëheqë ofensivën e Volvo në tregun e automjeteve elektrike.


Vitin e kaluar, prodhuesi suedez njoftoi një plan që parashikon 50% të shitjeve totale të makinave Volvo në segmentin e mesëm që do të mundësohet nga automjetet elektrike, transmeton KosovaPress.

Sipas Automotive News Europe, modeli i parë elektrik do të jetë SUV XC40, i cili vitin e kaluar u shpall makina më e mirë në Evropë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë