Loading…

Von Cramon për aneksin e marrëveshjes: Nëse zbatohet shpejtë, sjellë paqe dhe stabilitet në rajon

  • 19/03/2023 | 10:15

Von Cramon për aneksin e marrëveshjes: Nëse zbatohet shpejtë, sjellë paqe dhe stabilitet në rajon

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, mbrëmë në një postim në Twitter ka shkruar se arritja e marrëveshjes në Ohër është “lajm vërtetë i mirë”, derisa para pak orësh ajo ka shkruar se nëse zbatohet aneksi, do të ketë më shumë paqe dhe stabilitet në rajon .


“Mezi presim të marrim më shumë detaje rreth saj. Shpresoj të shoh zbatim të shpejtë”, ka shkruar ajo mbrëmë.

“Teksti i aneksit. Më pak detaje se sa pritej, por nëse e gjithë kjo zbatohet shpejtë, ajo definitivisht mund të sjellë më shumë paqe dhe stabilitet në rajon. Është një hap drejt integrimit në BE për të y vendet”, ka shkruar ajo.

Kujtojmë qëgjë mbrëmë pas një dite maratonike të bisedimeve, u arrit ujdia ndërmjet kryeminsitrit Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandar Vucic në Ohër, nën ndërmjetësimin e dyshes europiane, Josep Borell dhe Miroslav Lajcak.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë