Loading…

Von der Leyen: Ukraina ka mbështetjen e pakushtëzuar të BE’së

  • 28/01/2023 | 16:31

Von der Leyen: Ukraina ka mbështetjen e pakushtëzuar të BE’së

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka thënë një javë para se të mbahet samiti BE-Ukrainë se Kievi do të ketë mbështetjen e pakushtëzuar nga blloku.


“Ne qëndrojmë në krah të Ukrainës pa asnjë nëse dhe por”, tha von der Leyen.

“Ukraina po lufton për vlerat tona të përbashkëta, po lufton për respektimin e ligjit ndërkombëtar dhe për parimet e demokracisë dhe kjo është arsyeja pse Ukraina duhet ta fitojë këtë luftë”, tha ajo.

Ajo madje gjatë shtatorit të vitit të kaluar, kishte vizituar këtë shtet, i cili po përballet me agresion të pa precedent nga shteti rus.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë