Loading…

Von der Leyen: Vendet kandidate për BE duhet të kryejnë detyrat e shtëpisë

  • 23/06/2022 | 23:54

Von der Leyen: Vendet kandidate për BE duhet të kryejnë detyrat e shtëpisë

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka thënë se vendet kandidate për anëtarësim në BE, duhet të kryejnë “detyrat e shtëpisë” para se të arrijnë në fazën tjetër të procesit.


Duke folur para gazetarëve përkrah presidentit francez Emmanuel Macron dhe presidentit të Këshillit Evropian, Charles Michel, pas vendimit të BE-së që t’i jep Ukrainës statusin e kandidatit së bashku me Moldavinë, theksoi se këto dy vende duhet të kryejnë detyrat e shtëpisë kur edhe pritet të arrihet faza e ardhshme e procesit.

“Jam e bindur se ata do të bëjnë gjithçka dhe të kryejnë punët e vështira, për të implementuar të gjitha reformat e nevojshme”, shtoi Der Leyen

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë