Loading…

Votohet në parim projektligji për heqjen e homologimit

  • 17/06/2021 | 11:41

Votohet në parim projektligji për heqjen e homologimit

Votohet në parim projektligji për heqjen e homologimit në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, shkruan Gazeta Metro.


Me 70 vota për dhe asnjë kundër është miratuar iniciativa ligjore.

Lëvizja Vetëvendosje e cila është inicuese e ndryshimit të këtij ligji ka vlerësuar se homologimi është i padrejtë ku një kompani e caktuar ka përfituar, ndërsa qytetarët janë dëmtuar, duke shpenzuar mjete financiare për çdo veturë të importuar që i është nënshtruar homologimit./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë