Loading…
Vrasësja seriale më e rrezikshmja në botë: Vrau 21 anëtarë të familjes
  • 11/04/2019 | 12:17

Vrasësja seriale më e rrezikshmja në botë: Vrau 21 anëtarë të familjes

Britanjezja Mary Ann Cotton është vrasëja e 21 anëtarëve të familjes së saj, përfshirë fëmijët, nënën, 5 burrat e saj, dhe një kunat. Ajo ndryshe njihet si vrasësja më pjellore në Britani, pas Harold Shipman, trasnmeton Gazeta Metro.


Metodë e krimieve të saj e kishte helmimin me arsenik, i cili shkakton dhimbje stomakut deri te vdekja e ngadalshme.

Mary vray burrine  saj të pare në moshën 20 vjeçe, pastaj 8 fëmijët e tyre, shumica nga vdiqën nga ethet e stomakut.

Burri i parë saj  William, ashtu si fëmijët e tij, vdiq nga një çrregullim i zorrëve. Pak më shumë se një vit më vonë, burri i saj i dytë Jorg Ward vdiq përsëri nga problemet e zorrëve dhe Ajo i martua me burrin e tretë, Jakob, në vitin 1866 dhe vdekjet vazhduan me nënën e saj. Ajo u martua me burrin katër, Frederick. Vdekjet vazhdonin përsëri , Frederick, fëmija i tyre, motra e Frederick dhe fëmija i vet Frederick Charles,  Eduard Cotton dhe i dashuri i Cottonit, Jozefi u ndanë nga jeta, të gjithë me probleme të stomakut.

Ishte vdekja e Jarlit të vogël që çoi në zbulimin e Mary Ann. Në trupin e tij u gjetën gjurmë të arsenikut.  Gjyqi i Cotton,  në Gjykatën e Gjykatës së Durhamit zgjati tre ditë dhe ajo u gjet fajtore për vrasjen e Charlit dhe përgjegjës për vdekjen nga helmimi i 11 fëmijëve të saj, tre burrave, një dashnor dhe nënës së saj. Ajo u var në Durham County Gaol më 24 mars 1873./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë