Loading…

Vrasja dhe plagosja në Drenas: QKUK jep detaje për babain e plagosur që ia vranë djalin

  • 06/04/2021 | 12:49

Vrasja dhe plagosja në Drenas: QKUK jep detaje për babain e plagosur që ia vranë djalin

Mbrëmë në orët e vona, në fshatin Gradicë të Drenasit ka ndodhur një tragjedi.


Në pyllin e këtij fshati i vdekur ka mbetur një 15 vjeçar, ndërkaq i plagosur rëndë është babai i tij, Bekim Muja.

I dyshuari, Xhafer Bardiqi është arrestuar nga Policia e Kosovës.
Nga ana tjetër, i plagosuri po vazhdon të kurohet në QKUK dhe gjendja e tij po vlerësohet të jetë shumë e rëndë.

Drejtori i Klinikës së Mjekimit Intensiv, Shaqir Uka ka thënë se pacienti në fjalë ka lëndime të rënda në kokë, më konkretisht në indin e trurit.

“Pacienti është sjellë mbrëmë pasi që ka marrë lëndime në regjionin e kokës me armë zjarri. Është sjellë në Qendrën Emergjente dhe janë kryer të gjitha ekzaminimet e nevojshme, është vendosur për intervenim kirurgjik, i cili është kryer nga ana e neurokirurgut mbrëmë. Pacienti ka lëndime shumë serioze në indin e trurit, gjegjësisht në kokën e tij”, tha ai për IndeksOnline.

“Ka lëndime shumë të rënda, vazhdon të qëndrojë në gjumë me barna dhe i lidhur për ventilatorë”, ka shtuar tutje ai.

Ndryshe, rasti mbrëmë është konfirmuar edhe nga Policia e Kosovës.

“Rreth orës 20:30 policia ka pranuar informatën për një vrasje në fshatin Gradicë të Drenasit.

Menjëherë pas marrjes së informatës të gjitha njësitet e nevojshme policore kanë dalë në vendin e ngjarjes.

Bazuar në të dhënat e deritanishme si dhe veprimeve të para hetimore policia ka ngritur versionin e hetimit se kemi të bëjmë me rast të vrasjes dhe plagosjes me armë zjarri, të ndodhur në një pyll në fshatin e sipërshënuar.

Në këtë rast plagë nga arma e zjarrit kanë marrë dy persona (meshkuj).

Njëti nga personat e plagosur nuk ka përballuar plagët dhe ka ndërruar jetë, vdekjen e ka konstatuar ekipi mjekësor në QKMF Drenas,ndërsa  i plagosuri i dytë, është dërguar për trajtim mjekësor.

Aktualisht hetuesit policor në koordinim me prokurorinë po vazhdojnë punën hetimore për zbardhjen e plotë të motiveve dhe rrethanave të kësaj ngjarje”

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë