Loading…

Vrasja dhe plagosjet në tregun e Mitrovicës: Pajtohen dy familjet

  • 01/05/2021 | 14:52

Vrasja dhe plagosjet në tregun e Mitrovicës: Pajtohen dy familjet

Në Xhaminë e Suhodollit në Mitrovicë janë pajtuar familja Abdullahu nga fshati Suhodolli dhe familja Asllani nga Vinarci, të shtunën.


Këtë e bëri të ditur Hoxhë Fatmi Latifaj me anë të një postimi në rrjetin social Facebook.

“Sot me datën 01.05.21. ditë e Shtunë në Xhaminë e Suhodollit në Mitrovicë, falë Zotit të lartësuar shtrihet dora e Pajtimit dhe Faljes në mes këtyre dy familjeve: Familja ABDULLAHI prej Suhodollit të Mitrovicës e fal plagesën: Familjes ASLLANI nga fshati Vinarci i Mitrovicës”, ka shkruar Latifaj.
Në Tregun e Gjelbër në Mitrovicë para dy jave kishte të shtëna me armë zjarri, ku i lënduar ka mbetur një person i familjes nga Suhodolli.

Aty ka ndërruar jetë edhe një person i moshës 27 vjeçare.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë