Loading…

Vritet lideri i Al-Kaidës, Ayman Al Zawahiri: SHBA përfundon me sukses operacionin anti-terrorizëm

  • 01/08/2022 | 23:47

Vritet lideri i Al-Kaidës, Ayman Al Zawahiri: SHBA përfundon me sukses operacionin anti-terrorizëm

Udhëheqësi i Al-Kaidës, Ayman Al Zawahiri, raportohet të jetë vrarë nga një sulm ajror amerikan.


Kjo është bërë e ditur nga mediat e huaja.

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, raportohet të kenë kryer me sukses një operacion kundër terrorizmit i drejtuar kundër një objektivi të rëndësishëm të Al-Kaidës, Ayman Al Zawahiri, në Afganistan gjatë fundjavës, raporton FoxNews.

Presidenti amerikan, Joe Biden, pritet që së shpejti t’u drejtohet qytetarëve përmes një konference për media, pas përfundimit të këtij operacioni.

Sipas raportimeve të para, Ayman Al Zawahiri u vra në sulmin me dron të CIA-s.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë