Loading…

Vucic anulon vizitën në Kosovë

  • 28/03/2017 | 19:13

Vucic anulon vizitën në Kosovë

Anulimin e vizitës së paraparë për të mërkurën në veri të Kosovës, kryeministri serb thotë ta ketë bërë për shkak se nuk pranon kushtëzimet që ia ka bërë Qeveria e Kosovës.


“Nuk do të shkoj në Kosovë. Nuk vjen në shprehje një presion i llojit të tillë, as ‘cirku’ që po bën Prishtina”, ka thënë Vuçiq.

Këto deklarata ai i bëri për televizionin shtetëror serb “RTS”, përcjell gazetametro.net

Qeveria e Kosovës, në lidhje me vizitën e kryeministrit serb në Kosovë, ka marrë vendim për ta lejuar këtë vizitë, për vetëm tri orë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë