Loading…

Vucic: Duhet të bëjmë gjithçka që mundemi për të arritur një zgjidhje kompromisi me Kosovën

  • 01/02/2021 | 13:32

Vucic: Duhet të bëjmë gjithçka që mundemi për të arritur një zgjidhje kompromisi me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic tha sot në Paris përpara bisedimeve me presidentin francez, Emmanuel Macron se çështja e marrëdhënieve midis Beogradit dhe Prishtinës nuk është e lehtë, raporton Tanjug.


Sipas tij të gjithë “duhet të bëjnë gjithçka që mundemi për të arritur një zgjidhje kompromisi për të dyja palët”.

“Nuk është e lehtë, unë jam gjithmonë i gatshëm të dëgjoj Macron dhe idetë e tij inovative në mënyrë që t’i afrohem një zgjidhjeje. Jam i sigurt se do të kemi një bisedë të sinqertë dhe të hapur dhe shpresojmë që me udhëheqjen e Presidentit Macron të bëjmë diçka në të ardhmen”, u shpreh ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë