Loading…

Vucic e ka hallin te Kroacia, thotë se do e pengojnë Serbinë drejt BE’së

  • 25/05/2022 | 19:39

Vucic e ka hallin te Kroacia, thotë se do e pengojnë Serbinë drejt BE’së

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuucic, po qëndron në Forumin Ekonomik Botëror në Davos, ku siç tha ai ka pasur një takim shumë të shkurtër me kryeministrin kroat, Andrej Plenkovic.


Vuçiq ka komentuar edhe shkrimet në mediat kroate pas ngritjes së aktakuzës së parë në Serbi për krime lufte në Kroaci, ku thuhej se Vuçiq ishte “Putini i vogël” dhe se Serbia nuk do të anëtarësohej kurrë në Bashkimin Evropian.

“Ashtu sikurse Kroacia do të ndalojë Finlandën dhe Suedinë të anëtarësohen në NATO, po ashtu do ta ndalojë edhe Serbinë të anëtarësohet në BE”, tha ai, transmeton N1.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë