Loading…

Vucic e ka pranuar pavarësinë e Kosovës

  • 16/03/2017 | 15:33

Vucic e ka pranuar pavarësinë e Kosovës

Kandidati presidencial në Serbi, Sasha Jankovic, deklaroi se është plotësisht e dukshme se kryeministri Aleksandar Vucic takimin parazgjedhor me kancelaren e buzëqeshur gjermane, Angela Merkel, e pagoi me pronën shtetërore.


Ai ka thënë për agjencinë e lajmeve Beta se ky është edhe një pranim i pavarësisë së Kosovës. Sipas tij, në zinxhirin e dobësuar shtetëror të Serbisë, Vuçiq “është karrigia më e dobët, transmeton KTV.

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që të gjitha pasuritë e paluajtshme në Kosovë të regjistruara në emër të RSFJ-së dhe Serbisë të regjistrohen në emër të Republikës së Kosovës, si pronare e tyre.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë