Loading…

Vucic e pranon se është i pashpresë në lidhje me Kosovën

  • 12/07/2020 | 22:58

Vucic e pranon se është i pashpresë në lidhje me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, ka folur për gjendjen lidhur me Kosovën, pas takimit online që kanë zhvilluar sot me kryeministrin e Kosovës Avdullah Hoti.


“Gjendja lidhur me Kosovën është pothuajse e pashpresë, por jam krenar se si jemi mbajtur në Paris. Kisha nuk duhet të përzihet në politikë”, është shprehur Vuçiq.

Ai në një intervistë për televizionin serb “Pink”, ka deklaruar se serbët i pret një “betejë e rëndë”.

Intervista e presidentit serb vjen pas video-konferencës së organizuar nga BE-ja mes tij dhe kryeministrit Avdullah Hoti.

Të enjten e ardhshme, takimi do të vazhdojë sërish, përmes një tjetër video-konference.

Ndërkaq, kryesminitri Hoti, sot në konferencë tha se Kosova hynë në këtë dialog vetëm për njohje reciproke dhe normalizim të plotë të marrëdhënieve në mes të dy vendeve.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë