Loading…

Vucic e thotë fjalën e parë si fitues

  • 02/04/2017 | 22:54

Vucic e thotë fjalën e parë si fitues

Presidenti i sapozgjedhur i Serbisë, Aleksandar Vucic, u është drejtuar medieve nga selia e partisë së tij pas orës 22:00, me fjalën e tij të parë si fitues i zgjedhjeve për të parin e këtij vendi.


Pas hapjes së shampanjës dhe festimit me muzikë, Vucic tha se është krenar për besimin që iu ngarkua.

“Qytetarë të shquar të Serbisë, unë jam shumë krenar për fakti n se ne kemi marrë ngarkesën e besimit të qytetarëve të shquar të Serbisë, dhe të 3.7 milionë njerëzve që shkuan në qendrat e votimit duke na votuar me 2,035,000 vota”, ka thënë Vucic.

Presidenti i ri gjithashtu shtoi se është shumë mirënjohës ndaj qytetarëve nacionalist serbë në Kosovë, por edhe kombësitë e tjera që e kanë mbështetur. Vucic gjithashtu u shpreh se është tepër shumë krenarë që ka marrë një numër të madh të votave në kushte që nuk ishin aspak të lehta./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë