Loading…

Vucic fitues i zgjedhjeve në Serbi

  • 02/04/2017 | 21:11

Vucic fitues i zgjedhjeve në Serbi

Aleksandar Vucic është duke fituar bindshëm, kur janë numëruar mbi 40 për qind të votave, transmeton gazetametro.net.


Mediat në Serbi raportojnë për kryesim të madh të Vucic’it, i cili deri tani ka 58.5 për qind të votave.

“Jemi më mirë se sa që e keni menduar”, ka thënë Aleksandar Vucic në partinë e tij SNS.

Ndërkaq, kundërkandidatët e tij, kanë mbëtur mjaft prapa. Me 13.4 përqind është Sasa Jankovic, pas tij vjen Luka Maksimovic me 9.5 perqind, 5.3 ka marrë Vuk Jeremic, ndërkaq me vetëm  4.4 përqind ka ngelur radikali serb, Vojislav Seselj.

‘Dua të mendoj që askujt nuk do t’i bie në mend që Serbinë t’a destabilizojë dhe të bëjë atë që nuk duhet bërë’, ka shtuar Vucic.

Numërimi po vazhdon, por me këtë trend duket se Vucic është fitues i pakontestueshëm i këtyre zgjedhjeve për president./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë