Loading…

Vucic flet për Albin Kurtin, thotë se i fyeu vajzën e tij

  • 10/10/2019 | 22:41

Vucic flet për Albin Kurtin, thotë se i fyeu vajzën e tij

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic ka thënë se lideri i VV’së, Albin Kurti e fyeu vajzën e tij dhe nuk kërkoi falje, shkruan Gazeta Metro.


“Nuk merren me këtë. Njerëzit e pjekur dhe serioz nuk i fyejnë kurrë vajzat jomadhore, por ai as që ka kërkuar falje për këtë. Duhet të mësohet të bëhet një punë e tillë”.

“Ai mendon që sa më i ashpër që është ndaj serbëve do të fitojë më shumë vota, por jo. Në fund edhe shqiptarët pas tre vjetësh do të pyesin se çka u bë, ashtu siç do të më pyesin mua serbët, përse nuk ke arritur marrëveshje me shqiptarët”, tha Vucic për Klan Kosova.

“Nuk e di për çfarë masash reciprociteti flet ai. Nuk i lexoj fare dhe janë këto rrëfimet e kota dhe as që dua t’i komentoj. Nuk kam kurfarë problemi që ta dekomentoj çdo deklaratë dhe të përgjigjem në çdo pyetje, por nuk është Albin Kurti “Hegeli” që ta komentojmë aq shpesh”../gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë