Loading…

Vucic fton serbët që të dalin në zgjedhjet lokale në Kosovë

  • 10/10/2021 | 16:40

Vucic fton serbët që të dalin në zgjedhjet lokale në Kosovë

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq zhvilloi një takim me zyrtarët e partisë të tij në lidhje me zgjedhjet lokale që pritet të mbahen në Kosovë më 17 tetor.


Në një deklaratë për mediat serbe pas këtij takimi, Vuçiq iu bëri thirrje qytetarëve serbë të dalin masivisht në këto zgjedhje për të votuar për të ardhmen e tyre.

“Serbët duhet të jenë të bashkuar, të shkojnë në votime sa më shumë të jetë e mundur dhe të luftojnë për të drejtat e tyre, ata vetë, për vendin e tyre, që të përfaqësohen institucionalisht, kur është e nevojshme, të jenë në gjendje të reagojnë në institucione në mënyra të ndryshme”, u shpreh ai.është e nevojshme, të jenë në gjendje të reagojnë në institucione në mënyra të ndryshme”, u shpreh ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë