Loading…

Vucic komenton protestat e dhunshme në Serbi: Ose më vrisni ose shkoni në votime

  • 04/12/2021 | 23:10

Vucic komenton protestat e dhunshme në Serbi: Ose më vrisni ose shkoni në votime

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka komentuar protestat e sotme në Serbi ku mijëra njerëz bllokuan rrugët.


Vuçiq tha se nuk ka presion që do ta detyrojë  ta tërheqë Ligjin për Referendum.

“Ose më vrisni ose shkoni në votime. Rruga nuk do të udhëheqë politikën tonë”, theksoi Vuçiq para mediave.

“I bëjnë njerëzit t’i nxjerrin fëmijët nga makina, unë nuk kuptoj asgjë, por njerëzit i shohin te gjitha dhe do e vlerësojnë. Gjithmonë do keni një pjesë të ekstremistëve qe kanë nevojat e tyre dhe mendojnë se ky është thelbi. Megjithatë njerëzit duan te punojnë dhe “Dikush po lufton për interesat e tyre”, shtoi Vuçiq.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë