Loading…

Vucic: Kosova po rrezikon dialogun e Brukselit

  • 21/03/2017 | 22:08

Vucic: Kosova po rrezikon dialogun e Brukselit

Kryeministri serb Aleksandar Vucic ka zhvilluar një takim me ambasadorin amerikan në Serbi, Kyle Scott.


Me këtë rast Vucic dhe Scott kanë diskutuar edhe për marrëdhënies në mes Prishtinës dhe Beogradit, transmeton Indeksonline.

Vucic ka thënë se Serbia mbetet e përkushtuar për dialog dhe marrëveshjet e Brukselit, pavarësisht se sipas tij autoritetet e “përkohshme” të Prishtinës për një kohë të shkurtër kanë marrë një numër të lëvizjeve të papërgjegjshme dhe në këtë mënyrë sipas tij rrezikojnë dialogun dhe të rënat dakord në Bruksel.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë