Loading…

Vucic: Nuk lejojmë sulmet dhe dëbimin e serbëve nga Kosova

  • 19/04/2019 | 23:02

Vucic: Nuk lejojmë sulmet dhe dëbimin e serbëve nga Kosova

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, në një fjalim para mijëra serbëve që dolën për të përkrahur atë tha se nuk do të lejojë që serbët të largohen nga Kosova.


“Nuk mendoj se ne do lejojnë sulmet apo dëbimin e popullit tonë nga vatrat e tyre shekullore. Asnjëherë dhe për askënd nuk do të lejojmë”, tha ai.

 

Ai po ashtu theksoi se kjo ishte mbledhja më e madhe që nga 5 tetori.

“Gjashtë vjet e gjysmë punë për Serbinë ishin të vlefshme këtë mbrëmje”, tha ai.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë