Loading…

Vucic: Nuk më shqetëson dërgimi i trupave shtesë amerikane në Kosovë

  • 16/05/2017 | 16:46

Vucic: Nuk më shqetëson dërgimi i trupave shtesë amerikane në Kosovë

Kryeministri serb, Aleksandar Vucic deklaroi sot se nuk shqetësohet për dërgimin e trupave shtesë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, dhe beson se serbët në Kosovë janë më të sigurt në prani më të madhe të trupave të KFOR-it.


“Nuk ka arsye për shqetësim, sepse ne kemi bashkëpunim të mirë me KFOR-in. Jemi më të sigurt, ndihemi që serbët në Kosovë janë më të sigurtë kur janë më shumë anëtarë të KFOR-it”, ka thënë ai, raporton “Tanjug”.

30 ushtarë nga njësia e evakuimit mjekësor të Gardës Kombëtare të Oklahomas në SHBA janë nisur për në Kosovë të hënën.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë