Loading…

Vucic për zgjedhjen e Xhaferit: Serbia nuk përzihet

  • 02/05/2017 | 19:38

Vucic për zgjedhjen e Xhaferit: Serbia nuk përzihet

Kryeministri dhe presidenti i zgjedhur i Serbisë, Aleksandër Vucic ka thënë se Serbia nuk do të ndërhyjë në marrëdhëniet e brendshme të Maqedonisë.


Ai gjithashtu tha se është e rëndësishme që të mbahen gjërat qetë për të mirën dhe stabilitetin e gjithë Ballkanit, transmeton lajmi.net.

I pyetur se a e njeh zgjedhjen e Talat Xhaferit në krye të Kuvendit të Maqedonisë, ai ka thënë, se Serbia nuk do të ndërhyjë në çështje të  brendshme të rëndësishme të vendeve tjera.

Vucic vuri në dukje se edhe pse Maqedonia votoi pro anëtarësimit të Kosovës në UNESCO, aty jetojnë njerëz miqësor që e duan dhe e respektojnë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë