Loading…

Vucic priti Admiralin Rob Bauer të NATO’s, temë Kosova: Paqja dhe deeskalimi kyç për të gjitha

  • 28/10/2022 | 20:31

Vucic priti Admiralin Rob Bauer të NATO’s, temë Kosova: Paqja dhe deeskalimi kyç për të gjitha

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, priti kryesuesin e Komitetit Ushtarak të NATO’s, Admiralin Rob Bauer, në Beograd, me të cilin ka biseduar për bashkëpunimin në kuadër të neutralitetit ushtarak të Serbisë, transmeton Gazeta Metro.


Sipas komunikatës së kabinetit të presidentit serb Vucic, Admirali Bauer ka theksuar se NATO e vlerëson Serbinë si partner dhe respekton neutralitetin e saj ushtarak.

Vucic i ka theksuar admiralit Bauer siç u komunikua se KFOR ka rol të rëndësishëm në ruajtjen e paqes dhe stabiliteti, si në mbrojtjen e serbëve dhe komuniteteve tjera në Kosovë, e të dy bashkëbiseduesit janë pajtuar se është e rëndësishme që të shmanget përshkallëzimi i mëtejmë.

Në komunikatën e presidencës serbe ceket së është biseduar për bashkëpunimin mes Serbisë dhe NATO’s në nivele të ndryshme./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë