Loading…

Vucic publikon foto duke përgatitur qebapë me presidentin e Këshillit Europian

  • 20/05/2022 | 08:38

Vucic publikon foto duke përgatitur qebapë me presidentin e Këshillit Europian

Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel, ka udhëtuar drejt Ballkanit Perëndimor. Në ditën e parë të vizitës, Michel është ndalur në Serbi.


Ai është takuar me presidentin serb, Aleksandër Vuçiq, me të cilin kanë përgatitur qebapë dhe kanë ngrënë darkë

Fotografia nga darka është publikuar në Instagramin e Vuçiq.

“Përgatitëm qebapët së bashku. Faleminderit Michel për vizitën dhe mbështetjen për të ardhmen evropiane të Serbisë”, thuhet në postimin në Instagram.

Ndrtshe, në një konferencë për media të enjten me Vuçiqin, Michel ka thënë se duhet të përshpejtohet integrimi në BE dhe se BE-ja do përfitime konkrete për qytetarët serbë e partnerët në rajon.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë