Loading…

Vucic thotë se kërcënoi politikanët kosovarë: Kaq kohë u dhashë afat ta lironin Djuricin

  • 28/03/2018 | 23:22

Vucic thotë se kërcënoi politikanët kosovarë: Kaq kohë u dhashë afat ta lironin Djuricin

Presidenti serb Aleksandar Vucic, ka thënë se ka u ka dhënë ultimatum autoriteteve në Kosovë, të lironin Marko Djuricin më së voni deri në orën 19:30 të së hënës, duke zbuluar atë që mediat serbe e përshkruanin si “një telefonatë” vendimtare, transmeton agjencia e lajmeve Tanjug.


“U thash para dy ditësh, se kanë afat deri 7 e gjysmë të tërhiqen, dhe u tërhoqën në 19:20, e kthyen Marko Djuricin”, ka deklaruar Vucic, përcjellë gazetametro.net

“Pas një kohe të caktuar ata ishin të detyruar të tërhiqeshin”, u shpreh Vucic, e sipas tij udhëheqësit shqiptarë u detyruan të tërhiqeshin, siç tha ai “pas paralajmërimit edhe herën e kaluar”. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë